آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟

آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟

اگر کسب و کار شما تاکنون بدون وب سایت به نتیجه رسیده است ، ممکن است تعجب کنید: آیا برای کسب و کار خود به وب سایت احتیاج دارم؟ اگر کسب و کار من تا کنون بدون اینترنت موفق شده است پس به چه دلیلی باید وب سایت راه اندازی کنم؟

پاسخ کوتاه این است که هرگز زمان بهتر یا مهمتری برای سرمایه گذاری در یک وب سایت برای کسب و کار شما وجود نداشته است. یک وب سایت مزایای متنوعی را برای مشاغل کوچک و بزرگ ارائه می دهد.

آیا هنوز در راه اندازی وب سایت شک دارید؟ در پایین به ده مزایایی که راه اندازی وب سایت برای کسب و کار شما دارد اشاره می کنیم.


ده دلیل نیاز کسب و کار شما به وب سایت


۱ یک وب سایت باعث می شود حرفه ای به نظر برسید

۸۴% کاربران باور دارند که کسب و کار هایی که وب سایت شخصی دارند از کسب و کار هایی که فقط یک صفحه در رسانه های اجتماعی دارند قابل اعتماد تر هستند. همچنین وب سایت شما بهترین مکان برای نشان دادن مدارک یا جایزه های مربوط به کسب و کارتان است.

مزیت مهم دیگر این است که یک وب سایت این امکان را به شما میدهد که یک ایمیل مخصوص کسب و کارتان را ایجاد کنید که نام آن ایمیل همان نام کسب و کارتان باشد که این خود نشان دهنده ی حرفه ای بودن کسب و کار شما خواهد بود.

۲ یک وب سایت می تواند مشتریان جدیدی را از گوگل برای شما جذب کند

شاید از مقدار مشتری و اندازه کسب و کارتان راضی باشید اما هر کسب و کاری تغییر مقدار مشتری را احساس خواهد کرد. برای پیشرفت و موفقیت مداوم نیاز به جذب مشتری های جدید دارید. برای این کار باید از طریق وب سایت، خود را در گوگل در دسترس مشتریان قرار دهید.

یک وب سایت بهینه شده میتواند از با استفاده کلمات کلیدی و رعایت بعضی از قوانین، جزو وب سایت هایی شود که گوگل آن را به کاربرانی که درباره ی آن موضوع جستجو میکنند پیشنهاد می کند. در این صورت شما شاهد جذب حجم زیادی از مشتریان جدید خواهید بود. چند ابزار سئو وجود دارند که با استفاده از آن ها میتوانید وب سایت خود را بهینه کنید و همانطور که در بالا گفته شد جزو سایت های برتر در زمینه خود قرار بگیرید.

۳ به صورت واضح میتوانید خدمات و کالاهایی را که کسب و کارتان ارائه میدهد را به نمایش بگذارید

میتوانید با به اشتراک گذاشتن تصاویر با کیفیت به مشتریان نشان دهید که درصورت خرید از شما چه چیزی را دریافت خواهند کرد.تصویر پایین عکس وب سایت یک رستوران است که عکس پیتزای خود را در وب سایت خود قرار داده است.

آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟
آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟

حتی میتوانید در طراحی وب سایت خود در صفحه اول تصویری از مکان کسب و کارتان را قرار دهید تا مشتریان بدانند با ورود به محل کسب و کارتان چه احساسی خواهند داشت. عکس پایین مربوط به وب سایت یک رستوران است که از عکس محل کار خود در وب سایت استفاده کرده است.

آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟
آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟

یکی دیگر از کارهایی در وب سایت خود میتوانید انجام دهید این است که اطلاعات مهمی درباره ی شغلتان به اشتراک بگذارید. برای مثال یک رستوران در وب سایت خود میتواند اطلاعاتی درمورد غذاهای مضر برای افراد دارای دیابت قرار دهد تا کسانی که تصمیم میگیرند از آن رستوران خرید کنند بدانند که چه غذایی ممکن است برای آن ها سالم نباشد.

۴ نظر کاربران درمورد کالاها یا خدمات کسب و کارتان را در وب سایت خود میتوانید به اشتراک بگذارید

یکی از مزایای داشتن وب سایت این است که میتوانید از نظرات مشتریان درمورد کالا یا خدمات شما به نفع خود استفاده کنید. نظرات مشتریان درباره ی کالاها یا خدماتی که دریافت کرده اند را در وب سایت خود به اشتراک بگذارید تا مشتریان جدید درک کاملی از چگونگی کالا یا خدمات شما داشته باشند و از کیفیت آن مطمئن شود.

اگر سایت، روزنامه یا مقاله ای درمورد کالاها و کسب کار شما نظری داده است آن را در وب سایت خود میتوانید به اشتراک بگذارید تا اعتبار کسب و کار خود را افزایش دهید.

۵ در وب سایت خود میتوانید اطلاعات مربوط به چگونگی ارتباط با کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید

وب سایت بهترین مکان برای به اشتراک گذاری اطلاعاتی مانند شماره ، ایمیل و…‌ می باشد. با قرار دادن اطلاعاتی از این قبیل میتوانید مشتریان جدیدی را جذب کنید. اشتراک گذاری این نوع اطلاعات اعتماد مشتری نسبت به برند شما را بالا میبرد. در اینترنت سایت هایی وجود دارند که برای وب سایت شما فرم های ارتباط طراحی میکنند که این فرم ها امنیت شما را هم تضمین میکنند. برای مثال از اسپم ایمیل شما جلوگیری میکنند. یکی از این سایت ها، وب سایت Wix است که در این زمینه یکی از معتبر ترین وب سایت ها می باشد.

۶ میتوانید آدرس محل کارتان را با استفاده از برنامه Map به اشتراک بگذارید

آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟
آیا برای کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارم؟

مشخص بودن محل کار شما یک مزیت برای کسب و کار شما محسوب میشود. شاید مشتریان جدیدی که کسب و کار شما جذب میکند در محدوده کسب و کار شما نباشند و محل دقیق کارتان را ندانند. در این صورت این مشتریان از خرید و یا استفاده از خدمات و کالاهای شما صرف نظر خواهند کرد. اما وب سایت این امکان را به شما میدهد که محل دقیق کار خود را منتشر کنید. اطلاعات درمورد محل کار شما نه به صورت آدرس متنی بلکه به صورت نقشه ای نشان داده خواهد شد. این باعث میشود که مشتریانی که مایل به خرید از شما میباشند ولی محل کار شما را نمیدانند، بتوانند محل کار شما را به آسانی پیدا کنند.

۷ میتوانید با متمایز بودن از دیگر رقبا برتر باشد

میتوانید وب سایت خود را طوری طراحی کنید که متفاوت از وب سایت رقبا باشد که در این صورت کسب و کار شما متمایز میشود. این نوع تمایز خود نوعی برتری محسوب میشود. این درحالی است که چنین امکانی در شبکه های اجتماعی وجود ندارد. طراحی وب سایت دست خود شما است و قالب مورد دلخواه خود را میتوانید انتخاب کنید. حتی اگر نخواهید متمایز شوید، میتوانید کیفیت مطالب و طراحی وب سایت خود را به گونه ای افزایش دهید که وب سایت رقیب هایتان نسبت به وب سایت شما قدیمی تر به نظر برسد. در کل میتوانید با استفاده از این مزیت وب سایت، از رقبای خود پیشی بگیرید.

۸ ساخت و مدیریت وب سایت دیگر همانند قدیم کار سختی نیست

سایت های جدید مانند Square space و  Wix ساخت و مدیریت وب سایت را بسیار آسان کرده اند. با استفاده از این وب سایت ها میتوانید وب سایت  خود را طراحی کنید. WordPress یکی دیگر از وب سایت هایی است که میتوانید با آن وب سایت خود را طراحی کنید.

در کل ساخت و مدیریت وب سایت کارآمد و جذاب هیچ زمان راحت تر از الان نبوده است.


۹ یک وب سایت موفقیت شما را در بلند مدت تضمین میکند

در سال ۲۰۱۹ ، تقریبا ۴٫۴ میلیارد نفر از اینترنت استفاده میکنند و این تعداد در طول زمان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

بدون یک وب سایت، کسب و کار شما ناشناخته خواهد ماند. همچنانکه در عصر دیجیتال در حال پیشرفت هستیم، کسب و کار شما پنهان و ناشناخته باقی خواهد ماند در صورتی که یک وب سایت نداشته باشید.

بنابرین برای موفقیت و رقابت با دیگران در عصر دیجیتال به یک وب سایت نیاز دارید.

۱۰ از تمامی مزایای وب سایت  بدون هزینه هنگفت میتوانید استفاده کنید

نه تنها ساخت وب سایت نسبت به گذشته آسان تر شده است، بلکه هزینه ی ساخت آن نیز کاهش یافته است. به گونه ای که میتوانید با ۷۰ دلار در سال، وب سایت خود را راه اندازی کنید.


بنابرین ، آیا به وب سایت نیاز دارید؟ سخن نهایی

شاید بعد از خواندن مطالب بالا خودتان متوجه شوید که سوال این نیست که (آیا من وب سایت نیاز دارم؟) بلکه این است که (آیا من میتوانم هزینه نداشتن وب سایت را بپردازم؟).اگر هدفتان موفقیت بلند مدت است، جواب خیر است.

یک وب سایت بهترین سرمایه گذاری کسب و کارتان برای آینده است. در نهابت هم باید به این نکته اشاره کرد که WordPress بهترین سیستم مدیریت محتوا برای ساخت وب سایت خوتان است چرا که آنچنان نیازی به دانش تخصصی ندارد و هزینه آن بسیار کم است. یک سوم کل وب سایت ها توسط WordPress راه اندازی شده اند.

حال تصمیم با شما است و این شما هستید که باید انتخاب کنید که وب سایت داشته باشید یا نداشته باشد.

منابع:www.themeisle.com